Patriotyzm od przedszkolaka

,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem –

staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

(J. Piłsudski)

13 listopada br. grupa przedszkolna 0b naszej szkoły wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Machnij przygotowała uroczystą akademię z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło na niej także rodziców.

Przybliżone zostały okoliczności historyczne, poprzedzające te ważne wydarzenie z 11. listopada 1918 roku. Przedszkolaki zaprezentowały patriotyczne wiersze i piosenkę, w których wyraziły piękno ojczystego kraju, przywiązanie do niego oraz szacunek. Na zakończenie apelu wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Uroczystość ta miała bardzo duże znaczenie dla dzieci. Dzięki niej Ojczyzna – kraj urodzenia na trwałe zamieszkała w ich sercach i świadomości. Na pewno będą długo o niej pamiętały…

100 – lecie odzyskania niepodległości - wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów jest jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym.