Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Osądzamy czyn, nie człowieka

Prawo i jego funkcje – to przewodni motyw edukacji prawnej młodzieży oddziałów gimnazjalnych SP2 w Mławie. 29 października zainaugurowany został cykl spotkań z prezesem Sądu Rejonowego p. Tomaszem Myncem. Uczniowie klas 3a i 3b dowiedzieli się, co oznacza porządkowa funkcja prawa. W odpowiedzi na pytania uczniów sędzia wyjaśnił na przykładach, jak działa funkcja represyjna a jak wychowawcza, jak realizowane są w życiu codziennym, w tym również w warunkach szkolnych. „Pamiętajcie, że zawsze osądzany jest czyn a nie osoba” – podkreślił sędzia.

Czekamy na następne spotkanie już 5 listopada.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl