Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Lekcja historii i patriotyzmu w parku miejskim

W piątek 19 października 2018r.  uczniowie klas 4a i 4b  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Mławie wybrali się z wychowawcami na spacer do miejskiego parku. Najważniejszym celem było zapoznanie młodszych uczniów z historią naszego kraju i Mławy na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Nauczyciele  przedstawili  historię parku i obiektów, jakie się w nim znajdują. Wspólnie z uczniami oddali hołd Marszałowi Józefowi Piłsudskiemu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod Dębem Niepodległości., potem przeszliśmy pod fontannę z legendarną Muławą.

Poznaliśmy historię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Wszystkim  uczestnikom spotkania bardzo podobała się wycieczka. Uczniowie żałowali, ze spacer minął tak szybko i trzeba było wracać do szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl