„Ślubujemy!” – uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

Drugiego października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość zaproszeni zostali: burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, dyrektor Romana Olszewska, wicedyrektor Eliza Pydynkowska oraz wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Grażyna Kujawska.

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała pani dyrektor.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki i dyplomy, a od uczniów klasy drugiej – medale.

Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami udali się do swoich sal, w których czekał na nich słodki poczęstunek.

Wszystkim uczniom klas pierwszych oraz ich wychowawczyniom – Lidii Gromadzkiej i Agnieszce Śmiegel, życzymy wielu sukcesów oraz samych radości w murach naszej szkoły.