Uczniowie SP nr 2 bezpieczni na drodze

Uczniowie klasy II a, II b i II c Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie, w tym roku szkolnym w ramach przedmiotu zajęcia techniczne realizowali tematykę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja tych zagadnień przebiegała w różny sposób, m.in. oglądali filmy, rozwiązywali quizy dotyczące omawianej tematyki, korzystali z programu „Krzyżówki drogowe” oraz samodzielnie układali krzyżówki i wykreślanki dotyczące pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i pojęć dotyczących ruchu drogowego. Na podsumowanie tematyki uczniowie tych klas 13 czerwca 2018 r. spotkali się z kierownikiem Wydziału Szkoleń i BRD Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie panią Anną Smolińską.

Podczas tych zajęć uczniowie zapoznali się z możliwością zdobycia prawa jazdy kategorii AM i pozostałych, najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych z udziałem zarówno pieszych jak i innych użytkowników dróg. Ponadto mogli przy użyciu specjalnych gogli przekonać się, co widzi osoba po spożyciu alkoholu. Na zakończenie każdy uczeń biorący udział w zajęciach został zaopatrzony przez gościa w odblaski, które jak wiemy zwiększają widzialność na drodze i bardzo często ratują życie. Myślę, że było to ciekawe podsumowanie omawianej tematyki szczególnie przed wakacjami, które już za kilka dni.

Każdy z nas powinien pamiętać, że mamy jedno życie, a bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych.