Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Talenty matematyczne w SP 2

Siódmego czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie (oddziały gimnazjalne) brali udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Młody Matematyk”, które odbyło się w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli  w Mławie. Uczestnikami byli uczniowie uczący się w szkołach z całego powiatu mławskiego. Młodzież rozwiązywała zadania w III etapach, dwa pierwsze odbyły się w szkole a ostatni w budynku PODN w Mławie. Zadania dotyczyły wiedzy używanej w codziennym życiu, choć niejednokrotnie obliczenia były złożone.

Tytuły laureatów uzyskały Olga Grzegorczyk i Aleksandra Lubiejewska, natomiast wyróżnienie  otrzymała Zuzanna Burakowska. Wszystkie to uczennice klasy IIc.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyło się przedstawienie pt. „Bajka matematyczna” przygotowanej przez uczniów klasy IIIc z naszej szkoły pod kierownictwem pani Agnieszki Sosnowskiej. Bardzo nam miło nadmienić, iż scenariusz napisali uczniowie, którzy występowali w tej sztuce.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl