Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Wiedźmin, burza na Błyskawicy i wnętrze ryby.

W maju klasa 2a odwiedziła Gdynię. Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Akwarium Gdyńskim. Zwiedzaliśmy wystawy, znajdowały się tam przeróżne rodzaje ryb, gadów, płazów i innych zwierząt żyjących w wodzie. Największe zainteresowanie wzbudzały rekiny, żółwie i koniki morskie tzw. pławikoniki. Po zwiedzaniu wystaw poszliśmy do sali kinowej, gdzie odbyła się nasza lekcja na temat rodzajów i gatunków ryb. Następnie przeszliśmy do laboratorium, w którym uczniowie osobiście badali anatomię ryby (dokładnie śledzia).


Po południu poznawaliśmy historię statku ORP Błyskawica oraz ludzi, którzy nim płynęli. Zastanawialiśmy się, dlaczego ten okręt nazywa się Błyskawica… Szybko dostaliśmy odpowiedź. Kiedy tylko weszliśmy na pokład ORP, zaczął padać silny deszcz, a pioruny i błyskawice trzaskały nad nami. Kolejną atrakcją po zwiedzaniu Błyskawicy miał być spacer Wybrzeżem Kościuszkowskim, lecz pogoda pokrzyżowała nam plany, więc zwiedzilliśmy Muzeum Miasta Gdynia.


Najważniejszym punktem całej wycieczki był spektakl ''Wiedźmin'' w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Teatr prezentował się niesamowicie. Aktorzy, muzyka, choreografia i scenografia przeniosły nas do innej rzeczywistości pełnej magii, druidów i czarów. Byłiśmy naprawdę zachwyceni! I na pewno nie był to ostatni raz w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl