Festyn rodzinny „Bawmy się” w SP 2

Pierwszego czerwca 2018 roku dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nasi przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, wzięli udział w trzecim rodzinnym festynie  organizowanym przez Radę Rodziców przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. Każdy mógł znaleźć tego dnia coś dla siebie. Na scenie występowały maluchy, które tańczyły z kapeluszami i wachlarzami, śpiewały. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowała klasa IVa, wystawiając bajkę Czerwony Kapturek w wersji anglojęzycznej.

Na boisku przy szkole odbywały się natomiast konkursy sprawnościowe przygotowane dla uczniów klas IV i gimnazjum. W każdym z nich do wygrania były atrakcyjne nagrody. Wiele zabawy dostarczało przeciąganie liny, czy wspinanie się na skrzynię gimnastyczną.

Na najmłodszych uczniów czekało również wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka konno, popcorn, wata cukrowa. Można było pobawić się na nowym placu zabaw. Jak zawsze dużą popularnością cieszyło się oglądanie wozów: policyjnego i strażackiego. Ogromną furorę wzbudził specjalny pokaz tańca z ogniem. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Można było posmakować różnych potrwa z grilla, grochówki, pierogów, chleba ze smalcem, jak również przepysznych ciast.

Wielkie wyrazy uznania i ogromne podziękowania należą się rodzicom, bez których pracy i zaangażowania nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak fantastycznej imprezy.