Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Dzień Zdrowego Śniadania w SP nr 2

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, szczególnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki niemu przedszkolaki mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W naszej szkole po raz pierwszy powstała taka inicjatywa, ze względu na zmianę funkcjonowania szkoły i powstanie klas "0". 

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego w piątek 25 maja dzieci z grupy "0c" gościły panią dietetyk z Natur House, Karolinę Barską. Pani Barska przedstawiła prezentację multimedialną połączoną z dyskusją na temat zdrowego odżywiania. Rozmawiała z dziećmi o istotnej roli zdrowego odżywiania, a w szczególności śniadania. Nasi zerówkowicze z zaangażowaniem włączyły się w dyskusję. Wykazali się także dużą wiedzą na temat zdrowych produktów. Poznali piramidę żywienia oraz witaminy zawarte w poszczególnych produktach. Następnie dzieci samodzielnie wykonały kolorowe i zdrowe kanapki, korzystając z cennych rad pani dietetyk.

                                                                                                                                             

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl