Makapaka w Szkole Podstawowej nr 2!!!

W poniedziałek 28 maja naszą szkołę odwiedziło indiańskie plemię przynosząc ze sobą porcję dobrego humoru.

Uczniowie klasy 3 b gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy 4 a, zabawy związane z poznaniem indiańskich zwyczajów. Z racji na swoją specyfikę przypadły one bardzo do gustu uczestnikom.

Młodzi Indianie pod czujnym okiem wodza Makapaka mieli okazję choć na chwilę przenieść się w inną rzeczywistość – przybrali swoje własne barwy plemienne, zmienili tożsamość – nadając sobie indiańskie imiona, celująco zdali egzamin na tropicieli i w nagrodę mogli - pod okiem starszyzny plemiennej polować na bizony … a w rezultacie upolowali - pizzę – yummy,yummy,yuk, yuk, yuk.

Opiekę nad imprezą objęły: p. Mirosława Daszkiewicz-Kramkowska – wychowawczyni kl.4a  i  p. Małgorzata Wiśniewska-Załęska – organizator.

Celem imprezy była integracja grupy, rozwijanie poczucia przynależności do niej i radości ze wspólnego działania – a radości było co niemiara.