Uczniowie uczniom - lekcja historii i patriotyzmu w SP nr 2

W sobotę 19 maja 2018r.  na ulicach naszego pięknego miasta można było zauważyć spacerującą grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Mławie. Uczniom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i opiekunowie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej  w szkole innowacji pedagogicznej. Uczniowie  klasy drugiej gimnazjum, realizując projekt edukacyjny wytyczyli i opisali pieszą wycieczkę po naszym mieście dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 4. Celem spaceru było zapoznanie młodszych uczniów z historią naszego kraju i Mławy na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Wycieczkę zaczęliśmy w Parku Miejskim przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poznaliśmy historię parku i obiektów, jakie się w nim znajdują. Następnie przeszliśmy pod   Pomnik Pomordowanym Nauczycielom znajdujący się przy ulicy Reymonta. Później poznaliśmy historię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa  i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Kolejną atrakcją był rynek miejski z Ratuszem, kościołem św. Trójcy, pomnikiem św. Wojciecha i zabytkowymi kamieniczkami.

Ulicą 18 Stycznia dotarliśmy do cmentarza parafialnego. Zwiedziliśmy wzgórze cmentarne z kościołem Św. Wawrzyńca, a następnie oddaliśmy hołd żołnierzom POW, żołnierzom poległym w wojnie 1920r. oraz ofiarom katyńskim.

Wszystkim  uczestnikom spotkania bardzo podobała się wycieczka. Obiecaliśmy sobie, że jesienią spotkamy się na kolejnej, dłuższej.