Masa solna – od przepisu do produktu

Zajęcia innowacyjne pt. „Arteterapia” w lutym zostały zrealizowane pod hasłem masa solna. To doskonały materiał dający wiele możliwości. Sam proces przygotowania przez uczniów jest bardzo absorbujący, wymagający poznania odpowiedniego przepisu a następnie wyrobienia odpowiedniej konsystencji aż do finalnego projektu.

Do obróbki ciasta można użyć różnego typu narzędzia takie jak np. wałek do ciasta, nożyczki z ozdobnymi ząbkami, wyciskarka do czosnku, maszynka do makaronu czy foremki do ciastek. Świetne efekty przynosi również barwien

Działania artystyczne z użyciem materiału jakim jest masa solna są bardzo ciekawą alternatywą dla typowych zajęć rewalidacyjnych. Pobudzają przestrzenne myślenie, wyrabiają wrażliwość estetyczną oraz stwarzają możliwość swobodnej wypowiedzi wyrażonej pracą twórczą.