Czysty las, piękny las

Dziesiątego kwietnia 2018r. w ramach projektu edukacyjnego pt. „Mądra szkoła czyta dzieciom” realizowanym w grupie 0A przez p. Magdalenę Jankowską i p. Katarzynę Duszeńko nasze dzieci odwiedził niezwykły gość- pracownik Nadleśnictwa Dwukoły  pani Milena Plona. Pani leśnik na początku zaprezentowała swój mundur, a następnie opowiedziała o swojej pracy i podstawowym obowiązku jakim, jest troska o las.

W dalszej części spotkania, posiłkując się prezentacją multimedialną p. Milena opowiedziała o różnych działaniach, jakie podejmuje leśnik aby przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych owadów i grzybów oraz chronić drzewa przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę. Wytłumaczyła, w jaki sposób rośnie las i ile trudu trzeba włożyć, aby był piękny i zdrowy.

Nasi zerówkowicze wzbogacili swoją wiedzę o gatunki roślin żyjące w lasach, zapoznali się ze sposobem oznaczania drzew przeznaczonych do wycinki, jak również mogli sprawdzić na specjalnym urządzeniu w jaki sposób leśnik mierzy ilość wyciętych drzew. Pani Milena zachęcała dzieci do częstego bywania w lesie i obcowania z przyrodą.

Przypomniała również, w jaki sposób należy się w nim zachować. Nasze dzieci dobrze wiedzą, że las pięknie wygląda czysty, więc nie należy pozostawiać w nim śmieci. Podczas spotkania pani leśnik zadawała wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie poradziły. Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału we wspólnym sadzeniu lasu pod hasłem „Kształtujemy Krajobraz Lasu Mławskiego” w ramach akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie drobny upominek i kolorowe broszurki z informacjami dotyczącymi Nadleśnictwa Dwukoły. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.