,,Ożywić tradycję” – warsztaty artystyczne w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Uczniowie klasy 2b i 2e wraz z opiekunami  p. Jolantą Bartczak, p. Edytą Kowalkowską, p. K.  Chmielewską – Jeziorską i p. Magdaleną Jankowską wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. W ramach wyjazdu uczestniczyli w warsztatach artystycznych  z okazji Świąt Wielkanocnych.  Warsztaty odbyły się w  Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Pierwsza część spotkania stanowiła wprowadzenie w świat zwyczajów wielkanocnych. Uczestnicy dowiedzieli  się, jakie zasady obowiązywały w Wielkim Poście, jak wyglądały obchody Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz w jaki sposób świętowano Wielkanoc.

Młodzież oglądała  prawdziwe wielkanocne palmy, kołatkę, jajka zdobione różnymi technikami oraz śmigusowo-dyngusowego kurka. Druga część zajęć  miała charakter plastyczny. Każdy z uczestników wykonał ozdobę - symbol Świąt Wielkanocnych.
Następnie uczniowie udali się do Galerii Warmińsko – Mazurskiej, gdzie obejrzeli film pt. ,, Cudowny chłopak”.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i już nie mogą doczekać się następnego.

.