Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Telewizja i stadion bez tajemnic

We wtorek 20 marca uczniowie klasy 3a z wychowawczynią p. Katarzyną Perzyńską oraz opiekunem p. Olgą Meredyk udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Na początku poznaliśmy historię stadionu i kilka ciekawostek z nim związanych. Każdy z nas mógł poczuć się jak kibic. Zwiedziliśmy szatnie, w których do meczów przygotowywali się Robert Lewandowski czy Kuba Błaszczykowski. Zwiedziliśmy poczekalnię przed meczem dla piłkarzy rezerwowych z bardzo wygodnymi fotelami. Zobaczyliśmy pomieszczenie z kilkoma wannami, w którym piłkarze mogą leczyć swoje kontuzje w trakcie meczu lub gdzie odpoczywają po meczu w kostkach lodu, aby po zaciętym meczu nie mieć przez kolejne dni zakwasów. Obejrzeliśmy kaplicę wielowyznaniową, która ma służyć zawodnikom, trenerom i kibicom różnych religii.

Na końcu weszliśmy na taras widokowy, z którego szczytu rozciągała się imponująca panorama całego stadionu. Widok ten zrobił na nas ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Telewizja Polska. Zwiedziliśmy studia telewizyjne przy ul. Woronicza, w których nagrywane są różne programy rozrywkowe. Zapoznaliśmy się z kulisami pracy programów sportowych. Mogliśmy zobaczyć, jak przygotowany jest teleturniej muzyczny „Jaka to melodia?”. Ponadto młodzież miała możliwość zobaczenia najstarszych kamer telewizyjnych, pierwszych scenografii, czy legendarnych postaci z bajek i programów dla dzieci (np. Kulfon, Jacek i Agatka), a także różnych kostiumów aktorskich.

Wizyta w TVP zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Kamery, mnóstwo świateł, scenografia i praca bardzo wielu ludzi sprawiają, że oglądane przez nas programy wyglądają zupełnie inaczej.

Na końcu udaliśmy się do Centrum Handlowego Arkadia, gdzie młodzież zjadła posiłek i obejrzała film.

Z radością i uśmiechem wracaliśmy do Mławy, opowiadając sobie wrażenia z naszego pobytu w Warszawie.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl