Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Żywa lekcja historii w bibliotece SP nr 2

8. marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Mława: Jacka Kwiatkowskiego, Henryka Walaska, Magdaleny Kunińskiej i Bartosza Kunińskiego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV z opiekunami p. Nataszą Dmuchowską i p. Joanną Polakowską. Nasze zaproszenie przyjęła również pani dyrektor Romana Olszewska.

Lekcja, którą poprowadzili nasi goście dotyczyła Żydów, którzy w okresie wojny zamieszkiwali tereny Mławy. Czwartoklasiści mogli zobaczyć autentyczne stroje z tego okresu. Dowiedzieli się, czym zajmowali się Żydzi, poznali ich historię i miejsca, które zamieszkiwali.

Pan Kwiatkowski opowiedział również o swojej pasji, czyli udziale w rekonstrukcjach. O zbieraniu starych przedmiotów, takich jak meble, zegary. Jest również kolekcjonerem zabytkowych przedmiotów, chociaż nie są one łatwe do zdobycia.

Spotkanie zostało zorganizowane w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl