Fizyka dla Smyka

09 lutego w naszej szkole odbyły się pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka”. Wzięli w nich udział uczniowie oddziałów zerowych, klasy pierwszej i czwartych. Pokazy poprowadził Pan z Akademii Nauk w Olsztynie.

Takie zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Uczniowie z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie. Każda grupa uczniów przez 45 minut poznawała różne tajemnice, korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych. Podczas pokazu pt. „Światło i kolor” nasze „smyki” poznawały m.in. rozszczepienie światła, tęczę, peryskop, światło stroboskopowe, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet.

Pod przewodnictwem prowadzącego uczniowie wykonali kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych. Młodzi uczestnicy bawili się znakomicie.