Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Czwartoklasiści z SP 2 zwiedzili MDK i kino Kosmos

W ramach projektu innowacyjnego realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2: „Czytam i się tego nie wstydzę - sposób na trudne lektury”, klasy IVa i IVb pod opieką pań: Olgi Meredyk, Mirosławy Kramkowskiej i Nataszy Dmuchowskiej udały się do Miejskiego Domu Kultury. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z ofertą MDK-u, jak również pokazanie kina Kosmos „od kulis”.

Na wycieczkę zabrał nas p. Leszek Masacz - referent do spraw administracyjnych i kinooperator. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia kina Kosmos. Jest to najstarsza część MDK-u. Pan Masacz opowiedział nam kilka ciekawostek o kinie i jego historii. Mogliśmy wejść na scenę, obejrzeć z bliska ekran, jak również zobaczyć, co znajduje się za nim. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak wizyta w kinooperatornii, czyli miejsca z którego wyświetlane są filmy na duży ekran. Dla większości czwartoklasistów było to niezwykłe doświadczenie.

Następnie udaliśmy się do piwnicy, w której mieści się sala prób zespołu muzycznego. Dzięki uprzejmości p. Masacza swoje zdolności gry na perkusji mogła zaprezentować Kasia Paszkowska, która uczy się gry na tym instrumencie. Obejrzeliśmy sale, w których odbywają się różne zajęcia: teatralne, wokalno-muzyczne, plastyczne. W sali tanecznej dziewczęta zaprezentowały wymyśloną przez siebie choreografię.

Na zakończenie naszego spotkania, p. Masacz zachęcił młodzież do brania udziału w różnych zajęciach oferowanych przez Miejski Dom Kultury, a nie jest ich mało. Każdy może znaleźć tu coś ciekawego dla siebie.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl