Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Większa świadomość – mniej zagrożeń.

1 lutego rodzice naszej szkoły podczas spotkania z przedstawicielami KPP w Mławie p. Anetą Prusik i p. Wiesławem Nowakowskim mieli możliwość zapoznania się z narkotykową walizką edukacyjną. Zmieniająca się błyskawicznie rzeczywistość na czarnym rynku narkotyków i „dopalaczy” – pojawianie się nowych substancji powoduje, że rodzice stoją przed koniecznością poszerzania wiedzy dotyczącej profilaktyki antynarkotykowej.

Rodzice dowiedzieli się, że szminka czy zapalniczka mogą okazać się schowkami do ukrywania narkotyków. Jak poinformowali policjanci, przedmioty służące do przygotowania narkotyków (np. bibuły, lufki czy młynki do mielenia suszu) są powszechnie dostępne do nabycia w Internecie za niewielkie pieniądze. Dlatego rodzice powinni zwracać uwagę na przeglądane przez młodzież strony internetowe.

Rozmawiajmy ze swoimi dziećmi, aby mieć z nimi jak najlepszy kontakt, poświęcajmy im czas – to zminimalizuje ryzyko sięgania przez nie po narkotyki – z takim apelem do zebranych zwróciła się sierż. szt. Aneta Prusik.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl